Truqet magjike kanë shpjegim shkencor 0

Truqet magjike kanë shpjegim shkencor

 Magjistari (iluzionisti) duhet të përkujdeset që triku që e bën, të duket i lehtë, por asgjë me atë rast nuk është spontane, apo e rastit.

January 27, 2016 LAJME
Gjyqtarja denoncon biznesmenin që ia la 5 milionë lekë në tavolinë 0

Gjyqtarja denoncon biznesmenin që ia la 5 milionë lekë në tavolinë

Shpallet në kërkim me akuzën e korrupsionit dhe ushtrimit të ndikimit të paligjshëm Ervin Braho, biznesmen 3-¬vjecar me aktivitet bashkë ortak në ndërtimin e një

January 27, 2016 LAJME
Godet me shkop babanë invalid, arrestohet 21-vjeçari 0

Godet me shkop babanë invalid, arrestohet 21-vjeçari

Një 21 vjeçar shqiptar është arrestuar në flagrancë nga policia italiane, pasi ka ushtruar dhunë ndaj babait të tij invalid. Sipas mediave italiane, ngjarja ka

January 27, 2016 LAJME
Turistët pushtojnë Kubën (Foto) 0

Turistët pushtojnë Kubën (Foto)

Industria e turizmit në Kubë po përjeton një bum të vërtet në muajin e parë të vitit 2016, një vit pas rivendosjes së marrëdhënieve mes

January 27, 2016 LAJME
Kapet droga e një malazezi mes Shqipërisë dhe Greqisë 0

Kapet droga e një malazezi mes Shqipërisë dhe Greqisë

Një sasi droge që ishte fshehur në shasinë e një mjeti të sekuestruar në pikën kufitare të Kapshticës. Droga vinte nga Mali i Zi dhe

January 27, 2016 LAJME
Italia mbulon skulpturat nudo për nder të presidentit iranian 0

Italia mbulon skulpturat nudo për nder të presidentit iranian

Mikpritja italiane për presidentin iranian, Hassan Rouhani, i ka detyruar ata që t’i mbulojnë statujat lakuriq. Ata i kanë mbuluar skulpturat nudo me qëllim që

January 26, 2016 LAJME
Në Maqedoni, nusja mbetet shtatzënë me vjehrrin 0

Në Maqedoni, nusja mbetet shtatzënë me vjehrrin

Burri ka shkuar për punë në mërgim, kurse gruaja e tij e ka tradhëtuar me vjehrrin, dhe ka lindur fëmijë. Kjo ka ndodhur në një

January 26, 2016 LAJME
Kur bora e mbyll derën e shtëpisë (Foto) 0

Kur bora e mbyll derën e shtëpisë (Foto)

Stuhitë e borës në Shtetet e Bashkuara të Amerikanës, kanë bërë që banorët të mbyllen në shtëpi. Por, një çift bashkëshortor nga New Yersey, nuk

January 26, 2016 LAJME
​ Djeg barkun në muajin e tetë të shtatzënisë  0

Djeg barkun në muajin e tetë të shtatzënisë 

Dogji barkun ndërsa ndodhet në muajin e tetë të shtatzënisë. Por ndonëse pamjet janë shqetësuese, këngëtarja skoceze Sandi Thom siguron fansat. 34- vjeçarja e cila

January 26, 2016 LAJME
Danimarka pritet të votojë ligjin për pasurinë e migrantëve 0

Danimarka pritet të votojë ligjin për pasurinë e migrantëve

Parlamenti danez ka nisur debatin për një ligj kontrovers, në bazë të të cilit, azilkërkuesve do t’iu konfiskoheshin gjërat me vlerë, si mjet për të

January 26, 2016 LAJME
Back to Top Copyright © 2016. #AlbaSot All rights reserved.